Anni hobilehekülg

Minu erinevate hobide pesapaik

Beebipapude juhend 25 aprill 2012

Filed under: Uncategorized — Anni @ 11:56 p.l.
Tags: ,

Kirjutan enda jaoks üles nende papude juhendi. Papud sobivad umbes 6k vanusele beebile. Kasutasin puuvilaseid lõngu – valge Almina (50g/169m) ja lilla Steinbach Wolle Maxi (100g/ 550m). Heegelnõel nr 2.

*Papu põhi on võetud Heli blogist. Alustuseks tegin  19 ahelsilmust. Kui põhi on valmis, siis peaks ühel ringil olema 98sm.

*Edasi tegin kolm ringi ilma kasvatuste ja kahandusteta. NB! Esimesel ringil heegeldasin läbi silmuse tagumise aasa. Katkesta lõng.

*Võtsin kaks silmustemärkijat. Murdsin papu pooleks ja märkisin ära keskjoone nii kanna – kui varbapool. Panin silmusemärkija kahe silmuse vahele, märkijate vahel on kummalgi pool 49sm.

* Nüüd on vaja hakata kahandama. Enne seda panin veel paika kaks silmusemärkijat. Varvastepoolsest silmusemärkijast lugesin 22 silmust ja panin 22.silmusesse märkija (kummalegi poole).

* Alustasin heegeldamist ühe silmusemärkija juurest. Heegeldasin kolm ahelsilmust, siis  üheksa sammast, siis kuus korda kaks sammast kokku, siis üks sammas, siis taas kuus korda kaks sammast kokku ja siis kümme sammast. Keera töö ümber.

* Kolm ahelsilmust, seitse sammast, neli korda kaks sammast kokku, üks sammas, neli korda kaks sammast kokku, kaheks sammast. Pööra töö ümber.

* Kolm ahelsilmust, viis sammast, kolm korda kaks sammast kokku, üks sammas, kolm korda kaks sammast kokku, kuus sammast.

*Heegeldasin kolm ahelsilmust ja siis kinnitasin selle ahele vastasküljel olevasse silmusesse. Seda kordasin seitse korda.

*Lõpuks heegeldasin kokku viimased kuus silmust. Katkestasin lõnga.

*Edasi tegin kanna ja kinnituspaela. Lugesin varbaosast mööda külge ja jätsin vahele seitse silmust.

*Tegin kolm ahelsilmust, 15 sammast, kaks korda kaks kokku, sammas märkijaga silmusesse, kaks korda kaks kokku, 16 sammast. Pööra töö ümber.

*Tegin selle lõigu peale veel kaks rida.

* Heegeldasin 34 ahelsilmust, tegin kahekordse samba viiendasse silmusesse.

*Heegeldasin ahela lõpuni igasse silmusesse 2xsammas. Kinnita viimane sammas.

Tegin teise papu samuti, kuid kannaosa alustasin teisest küljest, et pael jääks õigele poole. 

*Nüüd heegeldasin papu servad üle  sobiva lõngaga ja kinnitasin peale kaunistuseks lipsukese. Samuti õmblesin külge sobiva nööbi.

Advertisements
 

One Response to “Beebipapude juhend”


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s