Anni hobilehekülg

Minu erinevate hobide pesapaik

Mälu kasutamise koolitus 14 august 2008

Filed under: Uncategorized — Anni @ 11:02 p.l.
Tags:

13.-14. august viibisin kaastöölistega Tauri Tallermaa loetud koolitusel Loksal Kuivoja puhkekeskuses.

Hommikul oli start 8:15. Lagedilt väljasõidul saime kokku Vaida ja Jüri raamatukogude töötajatega. Peagi olimegi Loksal. Väga palju varem nagu välja tuli. Asju ei saanud veel tubadesse viia, kuna eelmised ei olnud veel väljaregistreerunud. Hommikusöök oli ka veel serveerimata. Peale 40minutilist ootamist saime majja. Selel hetjel oli ilm veel täitsa talutav.

Majas sees hakkas kõigepealt ninna kerge niiskuse lõhn. Niiskete ilmadega oli puit vist natuke kannatada saanud. Aidanud oleks ehk natuke bullerjani kütmine. Ruum muidu oli hubane ja mõnus. WCs üllatasid vanad veneaegsed kraanid. Silma jäi üks lahtine juhe seinal. Näha olid ka kunagi kasutuses olnud kruviaugus. Ju oli seal näiteks kätekuivati. WC kabiinide osa tule lülitit oli raske leida. Lõpuks avastasin selle koos pesuruumi lülitiga uksest väljas seinal.

Seejärel pakuti kohvi ja teed. Mia suutsin oma keele ära kõrveada. Aga tee oli hea – piparmündi. Mõned ütlesid, et lahja oli, aga mulle meeldis. Maitse asi!

Ja siis algas sissejuhatav osa. Mind üllatas väga, et Tauri suutis kohe meelde jätta meie kõigi  – meid oli 14 – ees- ja perekonnanimed. LIsaks veel minu mobiilinumbri. 😀 Asi tundus kohe väga põnev. Lõime lahti oma laual olevad konspektid ja teritasime ära logoga pliiatsid.

Tauri suutis väga mõnusalt ja lõbusalt kõike selgitada. Esimese osa lõpuks tegime 5 testi. Esimese oli 20 pilti mingi esemega. Iga pildi juures oli number. Ülesandeks oli jätta meelde mis number ja pilt koos käivad. Aega 2 minutit. Seejärel kires Tauri telefon kumalise häälega. Mul õnnestus mööda panna 3 numbriga. Polegi tegelikult väga halb, või mis? Teine ülesanne koosnes kümnest võnast mis olid üksteise all kahes tulba. Ülesandeks jätta meelde sõnad ja nende järjekord. Mul läks meelest üks sõna. Kolmandas ülesandes oli tarvis jätta meelde 20 π komakohta. See oli isegi päris lihtne, kuna suutsin leida jadas mingi loogika. See oligi muidugi eesmäärk. Tulemuseks 100%liselt meelde jäänud numbrid.

Neljandas ülesandes oli tarvis jätta meelde 10 pildil oleva isikut ja nende ees- ja perekonnanimed. Vot see oli pähkel. Eesnimedest jäid meelde kõik, perekonnanimedest jäi kolm puudu. NOh, tegelt päris hea. Viimane ülesanne. Vaja meelde jätta 10 kaarti, nende numbrid, mastid ja järjekord. Jälle skoor 100%. Vinge! Kokku sain 90 punkti 100st.

Seejärel tuli lõunasöök. No oli SEE vast eine!! Laud lookas!! Portsjonist oleks jagunud kahele mehele!! Minust jäi osa igal juhul söömata. No kui ei mahu, siis ei mahu! Lisaks oli veel magustoit ka. Kõht oli ikka nii täis et… Katsu siis õppida nii, kui hingatagi pole ruumi!

Veel natuke teooriaid ja praktilise harjutusi. Nalja sai igal juhul rubla eest! Väga vahva oli!! Ja mis kõige lahedam, nii tõesti on võimalik sõnu ja numbreid meelde jätta!! Õppisin ühe väga hea meetodi.

Õhtusöök oli jällegi rikkalik. Kana ja riisi nii palju kui kulub! Oeh!!

Õppepäeva lõpetas väike maastikumängu moodi silkamine vihmas ja märjas rohus. Mis sest et päraast jalad lirtsusid!! Supervahva oli ikka! Tubaseid ülesandeid oli kaks. Esimene neist jäi lahendamata, õiget vastust Tauri ka ei näidanud. Suurele paberili oli joonistatud 8×8 ruudustik. Sinna peale oli vaja panna 8 joogitopsi nii, et ühelgi real, veerul ega diagonaalil ei oli kahte topsi! No võimatu!!!

Kolmas ülesanne sesines seriaalide algusmuusikate äratundmises. Vaja oli tunda 20 pala. Meie võistkond ei teadnud 3. Teisel läks palju halvemini. 😛 Njaah, mis ma siis avastasin? Ma vist olen liiga palju telku ees olnud! Pea kõik tundsin ära!

Õhtu lõpetas teater Viinistu katlamajas. Etendus oli “Keiserlik kokk” ja rääkis Tuglase elust. Oli selline….Noh…. Käib-kah-etendus. Sai küll vahepeal naerda, kuid mingit erilist emotsiooni siiski ei tekitanud. MIllegi üle mõtlema ka ei pannud.

Umbes 10 ajal õhtul jõudsime “koju”. Mina sättisin end mõnusalt teki alla, krõbistasin pähklit shokolaadis (jjerum kui kiirelt terve pakk kadus!! :S ), jõin kõrvale jõhvikajooki ja lugesin raamatut Daki.elab.siin”.

Toad olid päris mõnusad. SIlma hakkasid siiski siin-seal pinnapealsed juhtmed ja veetorud. Vannitoas olid siiski uuema aja kraanid. Erinevalt peamaja

Uni oli päris hea, ei ütleks et palju halvem kui kodus. Vahepeal oli natuke jahe. Aga mitte nii jahe, et ennast üles ajada ja kõrvalt tühjast voodist teine tekk ak peale võtta. 😛 Toakaaslane natuke norskas vahetevahel.

Äratus oli 7:30. Olin küll juba varem üleval. 8:30 hommikusöök, siis jälle natuke õppimist (teisel päeval õppsime juurde veel 20 pii komakohta, kokku siis 20), paar kohvipausi, taaskord rikkalik lõunasöök. Kell oli 13:45, kui olime valmis kodu poole startima. Ilm oli vastupidiselt eelmisele päevale superilus. Sees oli mõnus tunne!! Väga lahe oli olnud.

Aaa, ja seal oli must vaögete käppade ja vurrudega kass, kellel üks silm oli pruun, teine roheline. Üks igavesti seltskondlik kiisu oli!

Pii komakohtadest veel rääkides. Tauri ise õppis kunagi pähe 4000 komakohta, maailmarekord on aga üle 60 000 koha. Uskumatu!!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s