Anni hobilehekülg

Minu erinevate hobide pesapaik

Kelle elu on tähtsam? 4 juuli 2008

Filed under: Uncategorized — Anni @ 12:03 p.l.
Tags:

Meie naabriks on üks vaem naisterahvas. Ta elab koos oma tütrega, kuid tema on tihti pikad päevad tööl. Sageli ka öösel. Neil on kaks suurt koera, üks hundikore on ketis, kuid nii pika otsas, et ulatub pea kõikjale. Teine koer on hiiglama suur tõukas, ma ei teagi mis täpselt. Tädi ise räägib küll koguaeg, et koerad on sõbralikd. Mina siiski kardan neid…

Täna hommikul tegin lapsele köögis putru. Palav oli ja aken oli natuke lahti. Mingil hetkel kuulen, et keei räägib väljas. Ei pööranud sellele suurt tähelepanu, sest mu vanaem aoli just minu juurest ära läinud, arvasin, et tema kohtas tänaval kedagi ja nüüd räägivad.

Mingi aeg läks mööda. Vanaema ikka räägib väljas. Mind hakkas huvitama, kes seal on. Läksin ülemisele korrusele ja tegin akna lahti. Kõõlutasin end välja, aga oma vanaema ei näinud. Siis kuulen, et naaberaias hüüab keegi Reinu appi hüüab. Rein elab ülejärgmises majas meist. Siis sain aru, et naabritädi on jälle maha kukkunud. Olen enne kuulnud, et ta kipub vahel kukkuma – tal ei ole tervis päris korras. Kõrgelt aknast nägin ja kuulsin, et õlemad koerad on tema ümber. Tädi keelas neid ja peletas eemale.

Esimene mõte oli muidugi appi minna. Siis mõtlesin, kuhu ma Annika seniks panen? Olgu, jätan hetkeks üksi tuppa. Aga koerad? Ma tõesti ei julge nende vahele minna. Ketikoer oli ju täitsa tädi juures, samuti see sur tõukoer. Mis saab kui nad mulle kallale tulevad? Mida teeb siis laps üksi kodus? Keegi ei tea ka, et ma naabrite juurde läksin. Kas ma peaks oma elu ja tervisega riskima, et teist päästa? Lisaks vastutan ju oma lapse elu ja tervie eest ka!

Teadsin, et Reinul on töömehed hoovis. Otsustasin,e t ähen palun neilt abi. Kui oma maja uksest välja läksin, kuulsin, et teine naabrinaine oli memmele juba appi läinud. Õnneks….Mõtlesin….Tema on varem ka naabritädil abis käinud kui too on kukkunud.

Kuulsin, kuidas abistaja tõreles, et ma ju keelasin sul üksi õue tulla.

Olen nüüd hommiku otsa mõelnud, kas ma tegin õigesti? Äkki oleks pidanud kohe ruttu appi jooksma? Oleks midagi juhtunud, oleks ennast süüdistanud. Samas oleks minuga midagi juhtunud ja laps üksi kodus? Kas oleksin pidanud riskima enda tervisega, et säästa teist? Kelle elu on tähtsam?

Mida oleksite teie teinud?

Advertisements
 

3 Responses to “Kelle elu on tähtsam?”

 1. august4 Says:

  Ma olen veendunud, et alati tuleb lähtuda ikka sellest, mis sinu jaoks parim on. See tähendab seda, et kuna oled pisikese lapse ema, tuleb sul ennekõige mõelda endale ja lapsele 🙂 Tähtsaim on sinu lapse ja sinu elu. kahtlemata.

 2. krissu20 Says:

  Kullake, tead, mina oleksin teinud täpselt samamoodi nagu Sina. Ei ole mõtet ju abistama minna, kui kardad ise neid suuri koeri ja suur tahe aidata oleks võinud võtta hoopis halvema pöörde. 🙂
  Ma kardan ise ka jubedalt koeri, saan Sinust täitsa aru.

  Ja õnneks jõuti tädile juba appi ja kõik sai korda!

 3. Mai-Liis Says:

  Olen veendunud, et tegid õigesti. Abi jõudis temani ning olid isegi ju tõttamas kedagi teist talle appi paluma minema. Seegi ju omamoodi abistamine. Kuid Kindlasti tuleb mõelda ka endale ja oma lapsele.
  Ega ma isegi ei julgeks nende koerte juurde minna. Ehk on hirm liiga suur, kuid oma elu eest kartus siiski.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s